product
Vacheron Constantin-4500V-Overseas-Blue-Dial-Rose Gold-41mm 1:1 Super Clone Watches
$1399
| Model/Reference Number | Vacheron Constantin-4500V |
| series | Vacheron Constantin Oversea |
| Case Material | 18K 5N Rose Gold |
| Case diameter | 41mm |
| Mirror/Crystal Glass | Scratch-resistant Sapphire Crystal |
| Bezel | 18K 5N Rose Gold |
| Functions | Hours, Minutes, Seconds, Date |
| Waterproof depth | 50 meters |
| Dial/Surface | Deep Blue Sunburst Satin-Brushed Finish |
| movement | Vacheron Constantin Caliber 5100 (Self-winding, 60-hour power reserve) |
| Buckle | 18K 5N Rose Gold Deployant Buckle (quick-adjustable) |
The Vacheron Constantin Overseas 4500V in 18K rose gold with a blue dial is the ultimate fusion of sporty refinement and opulent design. It distills the Oversea collection’s signature versatility—ready for both daily wear and formal moments—while the warm rose gold tone elevates its luxury, making it a statement piece that balances understated elegance with eye-catching detail.
Subscribe
And Keep Receiving Discounts