$1,399.00 원래 가격: $1,399.00.$999.00현재 가격: $999.00.
| 모델/참조 번호 | Rolex Day-Date 228235 |
| 시리즈 | 일-날짜 |
| 케이스 재질 | 18K Everose Gold |
| 케이스 지름 | 36 mm |
| 거울/크리스탈 유리 | 긁힘 방지 사파이어 |
| 베젤 | 18K Yellow Gold Fluted |
| 기능 | Hours, minutes, seconds, day and date |
| 방수 깊이 | 50미터 |
| 다이얼/표면 | Pink |
| 움직임 | Super Clone 3255 Self-Winding |
| 버클 | 18K Everose Gold (Concealed President Clasp) |
A soft glow, a classic melody. This 1:1 super clone of the Rolex Day-Date endows the President‘s Watch with a gentle yet modern character in an elegant 36 mm size. The delicate pink dial is pleasing to the eye, complementing the luxurious sheen of 18K yellow gold, infusing a touch of freshness and softness into the classic design to interpret a unique charm that balances strength and grace.