$1,299.00 Первоначальная цена составляла $1,299.00.$899.00Текущая цена: $899.00.
| Model | 7900V |
| серия | Overseas |
| Материал корпуса | 18K Rose Gold |
| Диаметр корпуса | 41.0 mm |
| Зеркало/хрустальное стекло | Anti-reflective Sapphire Crystal |
| Безель | 18K Rose Gold, Polished with Notched Design |
| Функции | Hours, Minutes, Seconds, Date, Dual Time (GMT) |
| Глубина водонепроницаемости | 50 метров |
| Циферблат/поверхность | Green Dial, Applied Hour Markers and Hands |
| движение | Super Clone Caliber 5110 DT Automatic Movement |
| Пряжка | Green Leather Strap with Rose Gold Buckle |
Это 1:1 super clone presents a luxurious interpretation of the iconic Vacheron Constantin Overseas Dual Time, combining a contemporary green dial with a warm 18K rose gold case. Paired with a matching green leather strap, this 41mm timepiece offers a sophisticated and distinctive aesthetic for the discerning traveler. It is powered by the highly capable Super Clone Caliber 5110 DT automatic movement, ensuring precision across time zones.