$1,250.00 Первоначальная цена составляла $1,250.00.$899.00Текущая цена: $899.00.
| Model | 222 (Historiques 222, 18K Yellow Gold, Black Dial, 37mm) |
| серия | Historiques |
| Материал корпуса | 18K Yellow Gold |
| Диаметр корпуса | 37 mm |
| Зеркало/хрустальное стекло | Anti-reflective Sapphire Crystal |
| Безель | 18K Yellow Gold, Integrated (Monobloc) |
| Функции | Hours, Minutes, Central Seconds |
| Глубина водонепроницаемости | 50 метров |
| Циферблат/поверхность | Black Dial, Applied Hour Markers and Hands |
| движение | Super Clone Caliber 2455 Automatic Movement |
| Пряжка | 18K Yellow Gold Integrated Bracelet with Folding Clasp |
Это 1:1 super clone masterfully recreates the full gold luxury appearance of the iconic Vacheron Constantin Historiques 222 using advanced IP vacuum gold plating technology. It features a 37mm case and integrated bracelet finished with durable 18K gold plating, paired with a deep, high-contrast black dial. The replication excels in faithfully restoring the original’s iconic angular geometry, the rich luster and consistency of the gold plating, and the integration of the high-performance Super Clone Caliber 2455 automatic movement.