$1,399.00 원래 가격: $1,399.00.$999.00현재 가격: $999.00.
| 모델/참조 번호 | Rolex Day-Date 228235 |
| 시리즈 | 일-날짜 |
| 케이스 재질 | 18K Everose Gold |
| 케이스 지름 | 40 mm |
| 거울/크리스탈 유리 | 긁힘 방지 사파이어 |
| 베젤 | 18K Everose Gold (Fluted) |
| 기능 | Hours, minutes, seconds, day and date |
| 방수 깊이 | 50미터 |
| 다이얼/표면 | Blue |
| 움직임 | Super Clone 3255 Self-Winding |
| 버클 | 18K Everose Gold (Concealed President Clasp) |
Classic blue, timeless gold. This 1:1 super clone of the Rolex Day-Date demonstrates the ultimate bearing of the President‘s Watch in its iconic 40 mm size. The deep blue dial is serene yet full of tension, complementing the warm glow of 18K Everose Gold, interpreting a poised, confident, and enduring luxurious style within the classic silhouette.