$1,399.00 元の価格は $1,399.00 でした。$999.00現在の価格は $999.00 です。
| モデル/リファレンス番号 | Rolex Day-Date 228235 |
| シリーズ | 日付 |
| ケース素材 | 18K Everose Gold |
| ケース径 | 40 mm |
| ミラー/クリスタルガラス | Scratch-resistant sapphire |
| ベゼル | 18K Everose Gold (Fluted) |
| 機能 | Hours, minutes, seconds, day and date |
| 防水深度 | 50 meters |
| ダイヤル/表面 | Blue |
| ムーブメント | Super Clone 3255 Self-Winding |
| バックル | 18K Everose Gold (Concealed President Clasp) |
Classic blue, timeless gold. This 1:1 super clone of the Rolex Day-Date demonstrates the ultimate bearing of the President‘s Watch in its iconic 40 mm size. The deep blue dial is serene yet full of tension, complementing the warm glow of 18K Everose Gold, interpreting a poised, confident, and enduring luxurious style within the classic silhouette.