$1,300.00 元の価格は $1,300.00 でした。$959.00現在の価格は $959.00 です。
| モデル/リファレンス番号 | 15500BC.OO.1220BC.01 (Royal Oak, Frosted Gold, Blue Dial, 41mm) |
| シリーズ | Royal Oak |
| ケース素材 | Frosted 18K White Gold |
| ケース径 | 41 mm |
| ミラー/クリスタルガラス | Anti-reflective Sapphire Crystal |
| ベゼル | Frosted 18K White Gold, Octagonal, with 8 Hexagonal Polished Gold Screws |
| 機能 | Hours, Minutes, Seconds, Date |
| 防水深度 | 50 meters |
| ダイヤル/表面 | Blue “Grande Tapisserie” Dial, 18K White Gold Luminescent Applied Hour-markers and Royal Oak Hands |
| ムーブメント | Super Clone Calibre 4302 Automatic Movement |
| バックル | Frosted 18K White Gold Bracelet with AP Signed Folding Clasp |
This 1:1 super clone replicates the Audemars Piguet Royal Oak 15500ST with the distinguished “Frosted Gold” finish, paired with a blue “Grande Tapisserie” dial. The replication focuses on emulating the complex hammered texture of the precious metal and its sparkling diamond-dust effect, a hallmark of this special edition.