$1,399.00 元の価格は $1,399.00 でした。$1,049.00現在の価格は $1,049.00 です。
| モデル/リファレンス番号 | Rolex Day-Date 228235 |
| シリーズ | 日付 |
| ケース素材 | 18K Everose Gold |
| ケース径 | 36 mm |
| ミラー/クリスタルガラス | Scratch-resistant sapphire |
| ベゼル | Set with Moissanite |
| 機能 | Hours, minutes, seconds, day and date |
| 防水深度 | 50 meters |
| ダイヤル/表面 | Green |
| ムーブメント | Super Clone 3255 Self-Winding |
| バックル | 18K Everose Gold (Concealed President Clasp) |
Deep verdancy, brilliant edge. This 1:1 super clone of the Rolex Day-Date interprets a new realm of luxury for the President‘s Watch in a timeless 36 mm size. The deep and rich green dial vibrantly contrasts with the brilliance of the Moissanite set on the bezel, weaving a harmonious symphony of classic power and avant-garde sparkle within the warm embrace of 18K Everose Gold.