$1,599.00 Первоначальная цена составляла $1,599.00.$1,199.00Текущая цена: $1,199.00.
| Модель/справочный номер | Rolex Day-Date 228235 |
| серия | День-Дата |
| Материал корпуса | 18K Everose Gold |
| Диаметр корпуса | 40 мм |
| Зеркало/хрустальное стекло | Scratch-resistant sapphire |
| Безель | Set with Moissanite |
| Функции | Hours, minutes, seconds, day and date |
| Глубина водонепроницаемости | 50 метров |
| Циферблат/поверхность | Green Mother-of-Pearl |
| движение | Super Clone 3255 Self-Winding |
| Пряжка | 18K Everose Gold (Concealed President Clasp) |
Natural iridescence, brilliant coronation. This 1:1 super clone of the Rolex Day-Date composes an opulent poem for the President‘s Watch in a prestigious 40 мм size. The unique green mother-of-pearl dial flows with the vital luster and shifting iridescence of nature, complementing the Муассанит set on the bezel. Cradled in 18K Everose Gold, it condenses into a moving masterpiece that merges natural spirituality with luxurious radiance.