$1,399.00 Первоначальная цена составляла $1,399.00.$999.00Текущая цена: $999.00.
| Модель/справочный номер | Rolex Day-Date 116233 |
| серия | День-Дата |
| Материал корпуса | 904L Steel and 18K Yellow Gold |
| Диаметр корпуса | 40 мм |
| Зеркало/хрустальное стекло | Scratch-resistant sapphire |
| Безель | 18K Yellow Gold Fluted |
| Функции | Hours, minutes, seconds, day and date |
| Глубина водонепроницаемости | 50 метров |
| Циферблат/поверхность | Gold |
| движение | Super Clone 3255 Self-Winding |
| Пряжка | 904L Steel and 18K Yellow Gold (Concealed President Clasp) |
Pure gold, classic authority. This 1:1 super clone of the Rolex Day-Date recreates the iconic presence of the President‘s Watch in the classic 40 мм size. The luxurious gold dial and the 18K yellow gold bezel complement each other, transforming the cool luster of 904L steel into a warm and powerful statement, interpreting an enduring noble character.