$1,300.00 Original price was: $1,300.00.$899.00Current price is: $899.00.
| Model/Reference Number | 15400OR “AUDOMARS PROJECT” Edition (Royal Oak, 18K Rose Gold, Black Dial, 41mm) |
| series | Royal Oak |
| Case Material | 18K Rose Gold |
| Case diameter | 41 mm |
| Mirror/Crystal Glass | Anti-reflective Sapphire Crystal |
| Bezel | 18K Rose Gold, Octagonal, with 8 Hexagonal White Gold Screws |
| Functions | Hours, Minutes, Seconds, Date |
| Waterproof depth | 50 meters |
| Dial/Surface | Black “Mega Tapisserie” Dial, Rose Gold Luminescent Applied Hour-markers and Royal Oak Hands |
| movement | Super Clone Calibre 3120 Automatic Movement |
| Buckle | 18K Rose Gold Bracelet with AP Signed Folding Clasp |
This 1:1 super clone of the Audemars Piguet Royal Oak 15400OR “AUDOMARS PROJECT” edition is engineered to meet exacting technical and aesthetic specifications. It replicates the integrated design, materials, and mechanical functionality of the original.