$1,599.00 元の価格は $1,599.00 でした。$1,199.00現在の価格は $1,199.00 です。
| モデル/リファレンス番号 | Rolex Day-Date 228235 |
| シリーズ | 日付 |
| ケース素材 | 18K Everose Gold |
| ケース径 | 40 mm |
| ミラー/クリスタルガラス | Scratch-resistant sapphire |
| ベゼル | Set with Moissanite |
| 機能 | Hours, minutes, seconds, day and date |
| 防水深度 | 50 meters |
| ダイヤル/表面 | Green Mother-of-Pearl |
| ムーブメント | Super Clone 3255 Self-Winding |
| バックル | 18K Everose Gold (Concealed President Clasp) |
Natural iridescence, brilliant coronation. This 1:1 super clone of the Rolex Day-Date composes an opulent poem for the President‘s Watch in a prestigious 40 mm size. The unique green mother-of-pearl dial flows with the vital luster and shifting iridescence of nature, complementing the Moissanite set on the bezel. Cradled in 18K Everose Gold, it condenses into a moving masterpiece that merges natural spirituality with luxurious radiance.