$1,400.00 元の価格は $1,400.00 でした。$999.00現在の価格は $999.00 です。
| モデル/リファレンス番号 | Rolex Day-Date 228235 |
| シリーズ | 日付 |
| ケース素材 | 18K Everose Gold |
| ケース径 | 40 mm |
| ミラー/クリスタルガラス | Scratch-resistant sapphire |
| ベゼル | 18K Everose Gold (Fluted) |
| 機能 | Hours, minutes, seconds, day and date |
| 防水深度 | 50 meters |
| ダイヤル/表面 | Eisenkiesel |
| ムーブメント | Super Clone 3255 Self-Winding |
| バックル | 18K Everose Gold (Concealed President Clasp) |
Veins of the earth, luster of the stars. This 1:1 super clone of the Rolex Day-Date presents a magnificent natural fantasy of the President‘s Watch in its iconic 40 mm size. The unique Eisenkiesel (Hematite Quartz) dial, bearing the natural crystalline texture and metallic sheen of the mineral, emits a deep, primitive, and strikingly technological charm, encircled by 18K Everose Gold.